In Mindcop ben je een agent die gedachten kan lezen. Je onderzoekt een moord, en bovenop het gewone speurwerk kun je ook fysiek in de hoofden van andere mensen kruipen door te 'brainsurfen'. Oh, en je belangrijkste goed in de game is tijd. Klinkt dit verwarrend? Lees dan verder.
Wat we er leuk aan vinden: dat het allemaal zo vreemd, uniek en grappig is. De personages zijn maf, het fenomeen brainsurfen terwijl je puzzelachtige opdrachten oplost, is op zijn zachtst gezegd eigenzinnig en het idee dat elke handeling je tijd kost – zodanig dat je minder tijd hebt dan er mogelijke handelingen zijn – voelt vreemd genoeg heel herkenbaar.

Tip: accepteer het feit dat je geen tijd zult hebben om elke scène volledig te inspecteren. Controleer (snel) je aantekeningen, probeer zoveel mogelijk aanwijzingen en bewijsstukken te vinden als je kunt, maar maak je geen zorgen over wat had kunnen zijn. Er zijn twee eindes beschikbaar, dus je kunt altijd andere keuzes maken tijdens een tweede speelsessie.
Maak kennis met de maker: Andre Gareis, een Duitse solo-ontwikkelaar, begon in 2018 aan Mindcop te werken en heeft zes jaar lang elk onderdeel met de hand vervaardigd.